Přejít k obsahu webu
03/02/2014 / Ema Pokorná

Privátní dovolená na Baronově ostrově

Mar Menor má celkem 6 ostrovů. Od středověku sloužily šlechtě jako lovecký revír.

isla-del-baron-mar-menor-aerea

Isla Mayor (del Barón)

http://www.regmurcia.com/servlet/s.Sl?sit=c,373,m,1096&r=ReP-15060-DETALLE_REPORTAJES

Největší z těchto ostrovů – Isla Mayor – byl od roku 1726 využíván jako vězení Španělského vojska. Zde si odpykával svůj trest za zabití v duelu i Barón de Benifayó. Od prvního momentu si toto místo zamiloval a po návratu domů si ostrov koupil v roce 1878. V městečku San Pedro del Pinatar (na pevninské straně Mar Menor) nechal postavit zámeček a na ostrově jeho kopii (pouze s jednou věží).

Tento movitý šlechtic ve svém sídle v San Pedro pořádal bujaré oslavy a na jedné z nich se zamiloval do mladičké ruské princezny, která si ho byla nucena vzít vzhledem ke špatné rodinné finanční situaci. K těmto událostem se váže několik legend, jisté je to, že dle této dámy je tento zámeček nyní znám jako Casa de la Rusa (dnes je sídlem Archeologického a etnografického muzea).

casa de la rusa

Casa de la Rusa

Autor obou letohrádků, architekt Lorenzo Álvarez Capra, ve skutečnosti využil projekt pavilonu Španělska, který byl zkonstruován na Světové výstavě v Seville 1873. Jsou postaveny v tzv. stylu neomudéjar (druh neoarabského stylu) s romantickými prvky věže a cimbuřím. K ostrovnímu letohrádku patří ještě malé přístaviště a dům pro hlídače.

http://cartagenaantigua.wordpress.com/tag/isla-del-baron/

Okolo roku 1950 byla na ostrově postavena také strážní věž. Soušasní majitelé z něj vytvořili místo pro privátní dovolenou, věž a další dvě chaty slouží jako ubytovací zařízení pro malé skupinky. Pokud máte zájem, připravte si ovšem 12 000 euro na týden (max. 10 osob) a ostrov je Váš!

http://www.vladi-private-islands.de/en/island+rent+baron-island+spain+europe-mediterranean-sea/

Slovníček pro začátečníky:

la isla – ostrov

ruso/rusa – ruský, Rus/ruská, Ruska

la princesa – princezna

el paisaje – krajina, prostředí

Slovníček pro pokročilé:

las almenas – cimbuří

el embarcadero – přístaviště

el cautiverio – uvěznění, zajetí

el coto de caza – lovecký revír

komentáře 3

Napsat komentář
 1. Martina Lpov / úno 3 2014 22:48

  Super. Pak posli i dalsi. Je to zajimave. Aspon se o Murcii neco vic dovim 🙂 El 03/02/2014 21:57, „MurciaRegion“ escribi:

  > Ema Pokorn posted: „Mar Menor m celkem 6 ostrov. Od stedovku > slouily lecht jako loveck revr. > http://www.regmurcia.com/servlet/s.Sl?sit=c,373,m,1096&r=ReP-15060-DETALLE_REPORTAJESNejvt z tchto ostrov – Isla Mayor – byl od roku 1726 vyuvn jako > vz“

  • Ema Pokorná / úno 4 2014 18:49

   Na stránce si můžeš rozkliknout články podle kategorií, podle toho, co tě zajímá. Pokud by tě zajímalo něco konkrétního, o čem jsem ještě nepsala, dej vědět a já napíšu 🙂

 2. Ema Pokorná / úno 4 2014 18:54

  Jinak ještě poznámka pro španělštináře: v odkazu na stránku Cartagena Antigua na konci článku najdete krásně literárně zpracovanou legendu o právě zmiňované ruské princezně.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: